Privacy-policy-Turkish

ZTE Corporation ve iştirakleri (topluca “ZTE”, “biz”, “Biz” ve “bizim”) gizliliğinize saygı duyar ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini son derece ciddiye alır. Ürünlerimizi ve/veya hizmetlerimizi kullandığınızda, kişisel bilgilerinizi, rızanıza, sözleşme ilişkinize, yasal çıkarınıza veya geçerli diğer yasal zemine göre toplayabilir ve kullanabiliriz.

ZTE Terminali Gizlilik Politikası (bundan böyle “bu Politika” olarak anılacaktır) kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımızı, kullandığımızı, sakladığımızı, paylaştığımızı ve aktardığımızı ve kişisel bilgilerinize erişmeniz, güncellemeniz, silmeniz ve korumanız için sağladığımız yolları açıklar.

Kişisel bilgilerinizi ZTE Terminali’ne göndermeden önce lütfen bu Politikayı dikkatle okuyun ve anlayın. Ayrıca, bu Politikanın en son güncellemesini almak için web sitemize erişmelisiniz.

Bu Politika, ZTE terminalinin bu Politikayı görüntüleyen veya bu Politikaya bağlantı veren web siteleri, ürünleri ve hizmetleriyle ilgili olarak kişisel verilerin işlenmesi için geçerlidir.

Bu Politika, aşağıdaki içeriği anlamanıza yardımcı olur:

1. Kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız ve kullandığımız.

2. Çerezleri ve diğer benzer teknolojileri nasıl kullandığımız.

3. Kişisel bilgilerinizi nasıl paylaşıp aktardığımız ve açıkladığımız.

4. Kişisel bilgilerinize nasıl erişim sağladığımız ve yönettiğimiz.

5. Kişisel bilgilerinizi nasıl koruduğumuz ve sakladığımız.

6. Çocukların kişisel bilgilerini nasıl koruduğumuz.

7. Kişisel bilgilerinizin sınır ötesine nasıl aktarıldığı.

8. Bu Politika nasıl güncelleştirilir.

9. Bize nasıl ulaşabilirsiniz.

ZTE Terminali çeşitli ürün ve hizmetler sağladığından, bu Politika kişisel bilgilerin işlenmesi için olası tüm senaryoları kapsamayabilir. ZTE Terminali’nin ürün veya hizmetleri bağlamında kişisel verilerin işlenmesine ilişkin her türlü özel bilgi, ilgili ürün veya hizmetlerin gizlilik politikasında açıklanabilir veya verilerin toplanması sırasında verilen herhangi bir bildirim aracılığıyla yayımlanabilir.

Bu Politika ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmek için [email protected] adresine bir e-posta gönderin.

1. Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı

“Kişisel Bilgiler”, tanımlanmış bir gerçek kişi veya tanımlanabilir bir gerçek kişi ile ilgili tüm bilgileri ifade eder. Tanımlanabilir bir gerçek kişi, örneğin adı, kimlik kartı numarası, konum verileri ve ağ tanımlayıcısı ile ekonomik, kültürel ve sosyal kimliği aracılığıyla doğrudan veya dolaylı olarak tanımlanabilecek gerçek bir kişi anlamına gelir.

Kişisel bilgileriniz, ürünlerimizi, hizmetlerimizi veya web sitelerimizi kullanmanız veya yardım hattımızı arama, bir web sitesi hesabı oluşturma, marka faaliyetlerimize katılma gibi bizimle etkileşimde bulunmanız yoluyla, kişisel bilgilerinizin doğrudan bize sağlandığı yollarla doğrudan veya dolaylı olarak toplanacaktır. Ayrıca, çerez ve diğer teknolojileri kullanarak, web sitelerimiz dolaylı olarak kişisel bilgilerinizi kaydedebilir.

Kişisel bilgilerinizi aşağıdaki amaçlarla toplayabiliriz:

l Bir satın alma emrini yerine getirmek.

l Hesabınızı oluşturmak ve yönetmek.

l Servis amacıyla sizi veya cihazlarınızı kaydetmek.

l İstediğiniz hizmetleri veya işlevleri sağlamak.

l Bilgi aboneliği hizmetimizi size sağlamak.

l Cihazlarınıza satış sonrası bakım hizmetimizi sağlamak.

l Daha fazla tamamlayıcı sağlamak için ürün etkinleştirme satışlarını saymak ve analiz etmek.

l Size çevrimiçi danışma, öneri, şikayet ve diğer müşteri hizmetleri sağlamak.

l Önemli güvenlik veya yükseltme hizmeti bildirimlerini size göndermek.

l Ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için hizmet erişim verilerini analiz etmek.

l Size samimi deneyim ve kişiselleştirilmiş içerik sağlamak.

l Web sitelerimizi veya ürünlerimizi kullanırken size iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak.

l Hata raporlarınızı görüntülemek ve ürün sorun giderme işlemi gerçekleştirmek.

l Kayıp önleme ve dolandırıcılıkla mücadele planlarımızı geliştirmek.

l Yürürlükteki yasal gerekliliklere uymak ve uygulamak.

l Sizin onayladığınız diğer amaçlar.

Kişisel bilgileriniz bu Politikada belirtilmeyen başka amaçlarla veya önceden onayladığınız amaçlara aykırı olarak kullanıldığında, ürünlerimiz veya hizmetlerimiz için önceden izninizi alacağız. Örneğin, açılır pencereler veya kalın yazı tipleri yoluyla bir güncelleştirme görüntüleriz ve güncelleştirmeyi kabul etmeyi veya reddetmeyi seçebilirsiniz. Yasa ve yönetmeliklere uygun olarak istediğiniz zaman onayınızı geri çekme hakkına sahipsiniz, ancak bu belki de ürün veya hizmetin işlev sınırlamasına neden olabilir.

Yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun olarak aşağıdaki durumlardan herhangi biri altında, kişisel bilgilerinizi önceden yetkilendirmeniz veya izniniz olmadan toplayabileceğimizi ve kullanabileceğimizi tamamen biliyor ve anlıyorsunuz:

1. Ulusal güvenlik veya ulusal savunma ile ilgili herhangi bir bilgi işleme.

2. Kamu güvenliği, halk sağlığı veya büyük kamu çıkarlarıyla ilgili her türlü bilgi işleme.

3. Cezai soruşturma, kovuşturma, yargılama, yargının uygulanması veya diğer yasal işlemlerle ilgili her türlü bilgi işleme.

4. Kişisel bilgilerin veya diğer bireylerin hayati çıkarlarını korumak için kritik olan herhangi bir bilgi işleme.

5. Yasal haber raporları için gerekli her türlü bilgi işleme.

6. Yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uymamız için gerekli olan her türlü bilgi işleme.

Tarafımızca toplanan kişisel bilgiler aşağıdaki kategorilere ayrılır:

1) Hesap bilgileri

ZTE’nin bir servis hesabına kaydolduğunuzda, kimlik doğrulaması için cep telefonu numaranızı veya e-posta adresinizi sağlamanız gerekir. Ayrıca baş portreniz, takma adınız ve doğum tarihiniz gibi ek bilgiler de sağlayabilirsiniz. Bir üçüncü taraf hesabı (Facebook, Twitter veya WeChat hesabı gibi) kullanarak bir ZTE hizmet platformunda Oturum açtığınızda (bu yolla ürünlerimize veya hizmetlerimize erişmeyi reddedebilirsiniz), yetkilendirmenizi aldıktan sonra, üçüncü taraf sunuculardan kimlik doğrulama bilginizi alacağız. ZTE sunucusu, üçüncü taraf platformu tarafından verilen erişim belirteçlerinizi saklar ve üçüncü taraf sunucularda tekrar tekrar oturum açmanızı önlemek için bu tür erişim belirteçlerini kullandığınız çeşitli hizmetler arasında paylaşır.

2) Cihaz bilgileri

Bazı hizmetler belirli cihaz modelleri (belirli cep telefonu modelleri gibi) veya uygulamalar için belirlenmişse, hizmet sağlamadan önce ve sonra, hizmetleri doğru bir şekilde eşleştirmek için cihaz modeli, sistem sürümü, UUID, ağ durumu, etkin bilgiler ve uygulamaların istisna bilgileri ve IP adresi de dahil olmak üzere cihazınızla ilgili bilgileri toplamış oluruz.

3) Konum bilgileri

ZTE terminal yazılımını, izninize bağlı olarak konum işleviyle (aile üyesi konumu ve cep telefonu bulucusu gibi) kullandığınızda, sizin/terminal cihazınızın belirli konumuyla ilgili bilgileri toplayabilir ve işleyebiliriz. Ancak, nerede olduğunu izlemek için konum bilgilerinizi sürekli olarak toplamayız.

4) Satın alma emri bilgileri

Web sitelerimiz üzerinden çevrimiçi alışverişe giderseniz, sistemimiz bir satın alma emri oluşturduğunda adresiniz, adınız, telefon numaranız, posta kodunuz ve satın aldığınız ürünler/hizmetler hakkında bilgi toplamamız gerekir.

5) Satış sonrası bilgiler

Satış sonrası hizmeti sunmamızı veya ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanırken oluşan herhangi bir sorunu bize bildirmek isterseniz, satış sonrası hizmet için gerekli olan adınız, telefon numaranız, e-postanız, cihazınız ve hata açıklamanız hakkında bilgi toplayabiliriz. İhtiyacınız olan hizmetlere göre kişisel bilgilerinizi bize verebilirsiniz. Örneğin, Satış Sonrası Bölümümüzden posta hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, adınız ve adresiniz hakkında bize bilgi vermeniz gerekir.

6) Hizmet erişim bilgileri

Ayrıca, erişim süreniz, arama ve sorgu girişleriniz, ağ kimliğiniz ve IP adresiniz de dahil olmak üzere ZTE’nin ilgili hizmetlerine erişirken davranışlarınız hakkındaki bilgileri bilgi toplama işlevine göre kaydedebiliriz. Buna ek olarak, yasaların izin verdiği ölçüde, kişisel verilerinizi yasal kamu ve ticari veri kaynaklarından elde edebiliriz.

7) ZTE Sistem Güncelleştirmesi

ZTE Sistem Güncelleştirmesi’ni kullandığınızda, aşağıdaki bilgileri sizden toplarız

Cihaz Bilgileri: Telefonun IMEI, MEID veya MAC adresi, ürün modeli, dil ve sistem oluşturma numarası.

Ağ Bilgileri: IP adresi.

Hizmeti size sağlamak için ZTE Sistem Güncelleştirmesi’nin internete erişmesi gerekir ve telefonunuza, Wi-Fi’ınıza ve depolama izinlerinize erişim gerekir.

Dünyanın birçok ülke ve bölgesinde ZTE telefon çeşitlerine yüklenen ZTE Sistem Güncelleştirmesi, uygun hizmeti vermektedir.

Yukarıda bahsedilen bilgileri, size kullanıcı dostu bir deneyim ve özelleştirilmiş içerik sağlamak için kullanırız. Müşteri desteği, sorun giderme, hataları giderme, bakım ve hizmetin yerelleştirilmesi için işlenen yukarıdaki veriler.

Buna ek olarak, yerel kullanıcılar için daha eksiksiz satış sonrası hizmetler sağlamak için ürün etkinleştirme satışlarını saymak ve analiz etmek için yukarıdaki bilgileri kullanacağız…

8) ZTE Cares

ZTE Cares’i kullandığınızda, aşağıdaki bilgileri sizden toplarız

Cihaz Bilgileri: Telefonun IMEI, MEID, model numarası, uygulama sürümü, sistem sürümü, Android sürümü, Google sürüm Kodu, ekran dpi.

Çevrimiçi sorgulama (çevrimiçi danışma) kullanırken gönderdiğiniz saat, dil ve ülke.

Hizmeti size sağlamak için ZTE Cares’in internete erişmesi gerekir ve telefonunuza ve depolama izinlerinize erişim gerekir.

Dünyanın birçok ülke ve bölgesinde ZTE telefon çeşitlerine yüklenen ZTE Cares, uygun hizmeti vermektedir.

Yukarıda bahsedilen bilgileri, size kullanıcı dostu bir deneyim ve özelleştirilmiş içerik sağlamak için kullanırız. Veriler, müşteri desteği, bakım ve hizmetin yerelleştirilmesi için işlenir.

9) ZTE Locker

ZTE Locker’ı kullandığınızda, aşağıdaki bilgileri sizden toplarız

Telefonunuzun IMEI, MEID, ürün modeli, ürün adı, ürün cihazı, ürün markası, ekran çözünürlüğü, Android sürümü, uygulamanın API sürümü ve saat dilimi dahil olmak üzere Cihaz Bilgileri.

Güncelleme, paylaşma, kaldırma, duraklatma, bir duvar kağıdını beğenme ve duvar kağıdı toplama dahil olmak üzere Çalışma Bilgileri.

Hizmeti size sağlamak için ZTE Locker’ın internete erişmesi gerekir ve telefonunuza ve depolama izinlerinize erişim gerekir.

Dünyanın birçok ülke ve bölgesinde ZTE telefon çeşitlerine yüklenen ZTE Locker, uygun hizmeti vermektedir.

Yukarıda bahsedilen bilgileri, size kullanıcı dostu bir deneyim ve özelleştirilmiş içerik sağlamak için kullanırız. Çeşitli ekran çözünürlükleri ve yazılım sürümlerine sahip olan ve farklı saat dilimlerindeki telefon türleri için uygun hizmet sağlamak için bunları kullanırız. Bunları operasyonel verimliliğimizi ve günlük, haftalık ve aylık aktif kullanıcılarımızı analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca arızaları teşhis etmek ve analiz etmek, hataları düzeltmek ve ürünlerimizi geliştirmek için de kullanıyoruz.

10)  Diğer bilgiler

ZTE uygulamaları tarafından sağlanan bulut yedekleme ve bulut sürücüsü gibi bölgesel pazarın gereksinimlerine dayalı belirli ZTE hizmetleri için, kişi listeniz, mesajlarınız ve fotoğraflarınız gibi bilgiler ZTE sunucularında depolanabilir. Bulut hizmetinin bölgesel pazarınızda mevcut olup olmadığı ile ilgili olarak, lütfen satın aldığınız ürün kılavuzuna bakın. Açtığınızda gizlilik bildirimini size açıkça bildiririz… Bu tür bilgileri sağlamak istemiyorsanız, onayınızı geri çekebilir veya uygulama ve işlevi kapatabilirsiniz, ancak ilgili hizmetleri kullanamayabilir veya yalnızca hizmet işlevlerinin bir kısmını kullanabilirsiniz.

Genellikle, hassas kişisel bilgiler aşağıdaki yönler ile ilişkili özel kişisel bilgiler anlamına gelir: Uyruğun ırkı veya kökeni, siyasi görüşler, dini inanç, felsefi inanç, sendika üyeliği, kişisel gen verileri, biyometrik veriler, sağlık verileri, cinsel yaşam ve cinsel yönelim. Belirli koşullar altında, hassas kişisel bilgiler cezai kovuşturmalar veya yargılama, doğru coğrafi konum, mali durum, banka hesabı, sosyal güvenlik numarası, sürücü belgesi numarası, pasaport numarası ve resmi makamlar tarafından verilen diğer benzersiz tanımlayıcıları içerebilir.

Ürünlerimizi veya hizmetlerimizi satın aldıysanız, banka kartınız veya diğer hassas ödeme bilgilerinizle ilgili bilgileri toplayabilir veya işleyebiliriz. Bu gibi durumlarda, hassas kişisel bilgilerinizi yürürlükteki yasalara uygun olarak veya önceden izniniz doğrultusunda işleme alacağız.

2. Çerezler ve Diğer Benzer Teknolojiler

Web sitelerimiz, diğer kullanıcılardan sizi ayırt etmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanır. Bu nedenle, web sitelerimize göz attığınızda, size iyi bir kullanıcı deneyimi sunacağız ve web sitelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

Çerez, harf ve rakamlardan oluşan küçük bir dosyadır. Kabul ederseniz, çerezleri bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın belleğinde veya sabit diskinde saklarız ve ardından bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı tanımlamak için etiket olarak bu çerezleri kullanırız.

Çerezler genellikle “oturum çerezleri” veya “kalıcı çerezler” olarak sınıflandırılır.  Oturum çerezleri, web sitelerimize etkili bir şekilde göz atmanıza ve sayfadan sayfaya ilerlemenizi izlemenize yardımcı olur, böylece geçerli ziyaret için sağladığınız bilgileri tekrarlamanız gerekmez. Örneğin, web sayfalarını değiştirdiğinizde, alışveriş sepetiniz boş olarak ayarlanmaz. Oturum çerezleri geçici bellekte depolanır ve tarayıcı kapatıldığında silinir.  Kalıcı çerezler, cihazınızda depolanan ve tarayıcınızı yeniden başlattığınızda geçerli olan kullanıcı tercihlerini depolayabilir. Örneğin, seçtiğiniz dili, ülke/bölgeyi, yazı tipi boyutunu veya ayarları kaydetmek için kalıcı çerezleri kullanırız. Çerezler yardımıyla, web sitelerimize bir dahaki sefere eriştiğinizde ayarları yeniden yapılandırmanız gerekmez.

Bilgisayarınızda depolanan tüm çerezleri temizleyebilir veya cihazınızda depolanan tüm çerezleri doğrudan silebilirsiniz. Ancak, bunu yaparsanız, web sitelerimize her erişiminizde ayarları değiştirmeniz gerekir. Çoğu tarayıcı, çerezleri engelleme yeteneğine sahiptir. Çerezleri tarayıcılar aracılığıyla yönetmeyi umuyorsanız, tarayıcı geliştiricilerinin aşağıdaki talimatlarına danışabilir veya internette arama yapabilirsiniz. Çerezler hakkında daha fazla bilgi için lütfen AboutCookies.org adresine göz atın.

Çerezlere ek olarak, web sitelerimizde web işaretleri, piksel etiketleri ve diğer benzer teknolojileri kullanırız. Örneğin, e-posta kutunuza bir hesap etkinleştirme bağlantısı göndeririz. Web sitelerimizdeki tıklamalarınızı izlemek için yukarıda belirtilen teknolojileri kullanarak, ürün ve hizmetlerimize yönelik tercihlerinizi görebilir ve müşterilerimiz için hizmeti geliştirebiliriz. Genellikle, web işaretleri web sitelerine veya e-postalara katıştırılmış saydam görüntülerdir. E-postalardaki piksel etiketleri yardımıyla, e-postaların açılıp açılmadığını bilebiliriz. Davranışlarınızın bu yolla izlenmeyeceğini umuyorsanız, izlemeyi reddetmek için istediğiniz zaman e-posta kutunuzun ayarlarını değiştirebilir veya posta hizmetimizin aboneliğini iptal etmek için ilgili hizmet web sitelerimizde oturum açabilirsiniz.

Tarayıcınızda “Do Not Track” seçeneğini ayarlarsanız, hizmet web sitelerimiz seçiminize saygı duyacaktır.

Bu durumda, çerezleri yukarıda belirtilen amaçlar için kullanmayız.

3. Kişisel Bilgilerin Paylaşılması, Aktarılması Ve Açıklanması

Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için, kişisel bilgilerinizi paylaşırken, aktarırken veya açıklarken en aza indirme prensibini izleriz:

a. Çok uluslu bir şirket olarak, size zamanında hizmet sunabilmemiz için gerektiğinde kişisel bilgilerinizi iştiraklerimizle paylaşabiliriz.

b. En az ve gerekli bilgileri iş ortaklarımızla paylaşabiliriz, böylece size satış sonrası bakım ve mal taşımacılığı ile ilgili hizmetler sunabiliriz.

c. Şirket birleşmesi, satın alma, iflas tasfiyesi, varlık transferi veya diğer benzer işlemler sırasında kişisel bilgilerinizin aktarılması için, kişisel bilgilerinize sahip yeni şirket veya kuruluşun sürekli olarak bu Politikada açıklanan gereklilikler, taahhütler ve güvenlik önlemlerine uyması zorunludur. Örneğin, yeni şirket veya kuruluş kişisel bilgilerinizi belirtilen amaçlar dışında kullanmamalıdır. Aksi takdirde, yeni şirket veya kuruluşun sizden gelen yetkilendirme için yeniden başvurmasını talep edeceğiz.

d. Kişisel bilgilerinizin bu şekilde açıklanmasının yürürlükteki yasalara uygun olduğuna veya ilgili yasal süreçlere yanıt verdiğine inanırsak, kişisel bilgilerinizi kolluk kuvvetlerine/devlet yetkililerine de açıklayabiliriz.

Kişisel bilgilerinizi paylaşan tüm şirketler, kuruluşlar ve kişilerle sıkı veri işleme anlaşmaları imzalarız. Buna ek olarak, kişisel bilgilerinizi güvenlik standartlarımıza, bu Politikanın gerekliliklerine ve ilgili gizlilik ve güvenlik yönetmeliklerine son derece uygun olarak işlemelerini talep edeceğiz. Kişisel bilgilerinizi, bulunduğunuz ülkedekiyle benzer düzeydeki kişisel bilgilerin korunmasını zorunlu kılmış geçerli yasaların bulunmadığı bir ülkede paylaşır, aktarır veya açıklarsak (örneğin, kişisel bilgileriniz Avrupa Ekonomik Alanı’ndan kişisel bilgilerin korunması için geçerli bir yasa olmayan bir ülkeye aktarıldığında), kişisel bilgilerinizin yasal olarak aktarılmasını ve güvenliğini garanti altına almak için bu Politikanın 7. maddesi uyarınca ilgili konuları ele alacağız.

4. Kişisel Bilgilerinizin Erişimi ve Yönetimi

Kişisel bilgilerinizi bize gönderirseniz, lütfen bu bilgilerin doğruluğundan emin olun. Kişisel bilgileriniz değiştiyse (örneğin, adresiniz değiştirildi), kişisel bilgilerinizi zamanında güncellemeniz gerekir.

Yürürlükteki yasalarla ilgili gereklilikler için şunları yapabilirsiniz: (1) tuttuğumuz kişisel bilgilerinize erişmek; (2) yanlış kişisel bilgilerinizi güncellemek veya düzeltmek; (3) kişisel bilgilerinizi kullanmamıza izin vermeyi reddetmek ve (4) kişisel bilgilerinizi sınırlamamızı veya silmemizi istemek ve (5) veri taşınabilirliği isteğinize uymamızı istemek

Söz konusu hakları talep ettiğinizde, yazılı bir istekte bulunmanızı isteyebilir ve kimliğinizi doğrulayabiliriz. Genellikle, talebiniz geleneksel gereksinimlerin sınırını aşmadıkça bu tür işlemler için hiçbir ücret alamayız. Kişisel bilgilerinize erişirken veya yönetirken, herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bu Politikanın 9’uncu maddesinde belirtilen iletişim bilgilerine uygun olarak bizimle iletişime geçin.

5. Kişisel Bilgilerin Korunması ve Saklanması

Kişisel bilgilerin fiziksel, idari ve teknik korumalarını (erişim kontrol sistemi, izleme sistemi, şifreleme, anonimleştirme, takma adlandırma ve çalışanlar için güvenlik eğitimi gibi) güçlendirerek, kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma, açıklamaya, değişikliğe, hasara, kayıplara ve diğer yasadışı işlemlere karşı koruruz. Özel bir iş süreklilik planı ile, müşterilerimiz için sürekli hizmet garanti edebilirsiniz. Bilgi güvenliği politikamızı ve prosedürümüzü uluslararası standartlarla sıkı bir uyumluluk içinde uygulayacağız ve bu politika ve prosedürleri zaman zaman gözden geçirip güncelleyeceğiz. Buna ek olarak, üçüncü tarafları iş taleplerimizi ve teknik değişim ve denetim gereksinimlerimizi karşılamak için güvenlik önlemlerimizi incelemeye davet edeceğiz. ZTE’nin genel merkezi ve bazı yan kuruluşları ISO27001 bilgi güvenliği kimlik doğrulamasını geçmiştir. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizin güvenliğini garanti edebiliriz.

Yasaların izin verdiği ölçüde, kişisel bilgilerinizi saklarız. İlgili işleri tamamladıktan sonra, yürürlükteki yasa ve yönetmelikleri ihlal etmemek koşuluyla kişisel bilgilerinizi zamanında sileceğiz. Örneğin, çevrimiçi alışveriş merkezimizde hesabınızı kapattığınızda, tüm kayıt bilgilerinizi sileceğiz.

Genellikle, kişisel bilgileriniz işletmenin işletildiği yerde depolanır. Ancak, kişisel bilgileriniz, veri merkezimizin konumuna bağlı olarak ülkenizin dışındaki bir konumda olabilir. Bizim tarafımızca toplanan kişisel bilgilerin bu Politika ve veri depolama konumu için geçerli yasalara uygun olarak işlenmesini garantilemek üzere etkili önlemler alırız. Yasaların izin verdiği veya gerektirdiği ölçüde, haklarınızı korumak için gerekli önlemleri alabilmeniz için kişisel bilgilerinizdeki herhangi bir kayıp, kötüye kullanım veya değişiklik hakkında sizi bilgilendiririz.

6. Çocukların Kişisel Bilgilerinin Korunması

Çocukların kişisel bilgileri, özel koruma gerektirir. ZTE, ebeveynlerinin veya vasilerinin önceden izni olmadan çocuklardan kasıtlı olarak kişisel bilgileri toplamaz. Ebeveynlerinin veya vasilerinin önceden rızasıyla toplanan, çocuklara ait kişisel bilgiler için, bu bilgileri yalnızca yürürlükteki yerel yasalara ve ebeveynlerinin veya vasilerinin açık rızasına uygun olarak kullanırız veya açıklarız. ZTE, ebeveynlerinin veya vasilerinin önceden izni olmadan çocuklardan toplanan kişisel bilgileri bulursa, bu bilgileri mümkün olan en kısa sürede sileriz.

7. Kişisel Bilgilerin Sınır Ötesi Transferi

ZTE çok uluslu bir şirkettir. Genel olarak, kişisel bilgilerinizi ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullandığınız ülkede/bölgede işleme alırız. Ancak, kişisel bilgilerinizi kişisel bilgilerin korunması için farklı yasalara sahip olabilecek diğer ülke/bölgeye aktarabiliriz. Örneğin, ürünün arızasını çözmek için, kişisel bilgilerinizi içeren günlük dosyasını daha fazla analiz edilmesi adına ZTE araştırma enstitülerine aktarabiliriz. Sistem Güncelleştirmesi hizmetini kullanarak kişisel bilgilerin başka bir ülkeye/bölgeye aktarılmasını, saklanmasını veya işlenmesini kabul edersiniz。Bu tür kişisel bilgileri aktardığımız her yerde, verilerinizin güvenli ve bu gizlilik politikasına uygun şekilde ele alınmasını sağlamak ve varış noktasını, alıcıyı ve ilgili bilgileri size bildirmek ve bu Politikaya ve yürürlükteki yerel yasalara uymak için etkin önlemler almak üzere makul olan gerekli tüm adımları atarız. Örneğin, kişisel bilgilerinizi aktarmak için önceden izninizi isteriz veya sizinle gerekli bir veri aktarım sözleşmesi imzalarız.

8. Bu Politikanın Güncellenmesi

Bu Politikayı zaman zaman güncelleyebiliriz. Bu Politika revize edilirse, bu Politikanın en son gözden geçirilmiş sürümünü derhal resmi web sitemizde yayınlarız. Bu tür düzeltmeleri kontrol etmek için bu web sayfalarını düzenli olarak ziyaret etmeyi kabul edersiniz. Bu Politikada önemli bir değişiklik olursa, bu değişikliği e-posta, kısa mesaj veya açılır pencereler yoluyla size bildiririz. Bu politikadaki büyük değişiklik, bu Politikada taahhüt edilen ve kişisel bilgilerin işlenmesi ile ilişkili olan kullanıcı hakları veya yükümlülüklerde azaltmayı, kişisel bilgilerin işlenmesi amaçlarında yapılan değişikliği, hassas kişisel bilgilerin türünde yapılan değişikliği veya şirketin mülkiyet yapısındaki (satın alma, şirket birleşmesi veya iflas gibi) değişikliği ifade eder.

9. Bize Ulaşın

Bu Politikayla ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya kişisel bilgileriniz için herhangi bir talebiniz veya sorgunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmek için [email protected] adresine bir e-posta gönderin. 30 gün içinde cevap vereceğiz.

Adres:

Alıcı: Uyumluluk Yönetimi Bölümü

Adres: No. 55, Hi-tech Road South, Shenzhen, Çin H.C.

Posta kodu: 518057

Yanıtımızdan veya kişisel bilgilerinizi işleme şeklimizden memnun değilseniz, şikayette bulunabilir veya herhangi bir yerel düzenleyiciye şikayette bulunabilirsiniz.

l Çin: Çin Siber Alem İdaresi (http://www.cac.gov.cn) veya yerel asayiş bürosu veya sanayi ve ticaret yönetimi.

l Avrupa Birliği: Farklı üye ülkelerdeki veri koruma düzenleyicileri hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayın: https://ec.europa.eu/info/strategy/justice-and-fundamental-rights/data-protection/data-protection-eu_en#dataprotectionauthorities

Diğer bölgelerde, kişisel bilgi düzenleyicileri hakkında daha fazla bilgi için lütfen yerel yönetime danışın.